Máca v médiích

Žít svobodně. Máca chce jen to, co všichni ostatní

Máca (42) ochrnul při porodu, nemůže ani pořádně mluvit. Na asistenta nemá peníze

„Stydím se pozvat si holku,“ říká kvadruplegik Máca Dufek (41). Sen o samostatném životě nevzdává

Poslechněte si 3 vstupy s Mácou na rádiu s příznačným názvem Spin. S asistentem Vojtou ho navštívili den po Vánocích 2014, tedy v době, kdy lidé bývají tradičně naladěni na pomoc všeho druhu. Za Mácu doufáme, že tato nálada vydrží každému co nejdéle. 

Pro pravidelné čtenáře není žádným překvapením, že o Mácovi a jeho Hnutí vyšel článek v časopise Překvapení. Následující dvoustrana o Mácově jízdě životem vyšla v čísle 44. Redakci ještě jednou děkujeme.

Máce - radím a pracuji

Na Mácu se obrátila Zuzana Hronová, reportérka serveru Aktuálně.cz. Otázky na dálku Mácu moc bavily, jen na konci prohlásil, že na živo by to bylo lepší. Tak snad příště.

http://magazin.aktualne.cz/dobre-zpravy/nic-neni-naporad-jen-invalidita-rika-postizeny-rebel-maca/r~c202de5cb8d011e3a81d002590604f2e/

 

Tenhle dokument natočila o Mácovi Česká televize.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/211562221700011/

 

Možná proto, že má Máca občas sklony dřevěnět, skvěle mu to sluší na prknech, která znamenají svět. Členem divadla COŽE je už od roku 2009. Od té doby odehrál několik desítek představení a moc ho to baví. Zejména zkoušet na diváky, jestli to hraje nebo ne.

 

To, že nemůžete ujít ani krok neznamená, že nemůžete udělat pořádný skok. Mácova touha po pohybu vyústila až v tento šílený kousek. Upozorňujeme, že video je jen pro silné nátury.

 

Podívejte se na Mácovo vystoupení v pořadu Dobré ráno. Ranní vysílání z Brna byla pro Mácu výzva, ovšem právě díky tomu se Mácovi ozval pan Novák, který mu umožnil splnit si jeho další velký sen.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/314292320020064/?video&index=338703#video
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/314292320020064/?video&index=338711#video

 

Mácovy sny mají zvláštní sklony se naplňovat a tak po bungee jumpingu musel následovat tandemový seskok padákem. Video citlivě natočil pan Novák, který celou akci zároveň financoval. Srdečně mu děkujeme.
…nám ovšem nezbývá než doufat, že si Máca příště nevymyslí třeba seskok z Mléčné dráhy.


Hnutí Mácou se pyšní vlastní hymnou. Otextoval a nazpíval jí Honza Čejka, ale Máca mu v tom zdatně sekundoval.

 

Prohlédněte si oficiální stránky občanského sdružení a denního stacionáře Akord, kde Máca tráví své dny. Podle svých slov je tu šťastný. Nechávají mu svobodu a ta je, jak víme, pro Mácu velmi důležitá.

http://www.dsakord.cz/

 

Na úplném začátku Mácovy cesty k samostatnosti stál tento pán, kterého Máca oslovil přes plot mateřské školky, kde proseděl většinu svého dětství a dospívání.

http://www.jus.cz/rozhovor-aktuality

 

Na profesionálního fotografa Vojtěcha Herouta jsme se obrátili prostřednictvím společnosti Nafotíme.cz. Jsme velmi rádi, že se Máca mohl zařadit do portfolia úspěšného a talentovaného fotografa vedle osobností jako byl například Václav Havel. Pro Mácu bylo focení dalším zážitkem. Fotografovi Vojtěchu Heroutovi proto ještě jednou děkujeme!

www.nafotime.cz

 

Ještě jednou děkujeme i všem dobrým lidem za jejich skutek, který Mácovi pomohl přesednout do lepšího vozíku.

http://www.dobryskutek.cz/4506/0/95/sekce/marcel-dufek